zak2017 2Dnia 16 czerwca 2017r. Hufiec ZHP Leżajsk uroczyście zakończył rok harcerski 2016/2017. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. , którą odprawił dla nas ks. Wacław Zygarowicz. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Leżajska Pan Ireneusz Stefański, a miłe słowa skierował do nas Proboszcz leżajskiej Fary ks. Prałat Marek Cisek.
Po Mszy Św. wszystkie drużyny przemaszerowały pod obelisk upamiętniający 100-lecie harcerstwa w Leżajsku. Tam w obecności Komendanta Chorągwi hm. Mariusza Bezdzietnego rozpoczęliśmy apel, na którym zostały wręczone Listy Gratulacyjne od Komendanta Chorągwi, Listy Gratulacyjne od Komendanta Hufca oraz srebrne i brązowe medale „Wzorowy Harcerz Hufca”. Niestety padający deszcz nie pozwolił nam zapalić ogniska. Tak więc ten rok zakończyliśmy kominkiem, na którym nie zabrakło gromkiego śpiewu, a także przygotowanej przez naszych funkcyjnych z drużyn inscenizacji o Małym Księciu. Iskierka z podziękowaniami i życzeniami od Druha Komendanta zakończyła ten rok harcerski.

zak2017