W dniach od 14.01.2017 do 17.01.2017r. roku w Zespole Szkół w Tryńczy odbył się Biwak Zimowy Hufca ZHP Leżajsk. Gościliśmy Gromady Zuchowe i Drużyny Harcerskie z  Leżajska, Sieniawy, Nowej Sarzyny i Tryńczy. W Zespole Szkół w Tryńczy przebywało 68 dzieci i 9 osób kadry.

 

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy zakwaterowali się oraz zostali podzieleni na patrole,  uczestniczące w zajęciach programowych dotyczących mitologii greckiej.  Sobotni wieczór potraktowany został dosyć rozrywkowo. Poza rozlokowaniem w szkole, było sporo czasu na szaleństwa i przeróżne harce. Dzień zakończyliśmy świeczkowiskiem  w obecności gości; rodziców, komendanta hufca Leżajsk, pani dyrektor i wicedyrektor ZS w Tryńczy oraz p. Magdaleny Kubis. Niedziela zaczęła się dla wszystkich wczesną pobudką i śniadaniem, po których przyszedł czas na realizację zadań. O godzinie 11.00 wszyscy uczestniczyli we Mszy Św.  Aura sprzyjała nam wyjątkowo, bo spadło sporo śniegu i było dość mroźno, dzięki czemu można było skorzystać z lodowiska. Wieczorem uczestnicy biwaku obejrzeli Jasełka przygotowane przez najmłodszych uczniów ZS w Tryńczy oraz korzystali z atrakcji przygotowanych na finał WOŚP. Przed kolacją odbył się bieg w pobliżu szkoły o temacie mitologicznym. Na zakończenie dnia górny hol szkoły zamienił się w salę kinową. Poniedziałek - wczesna pobudka. Po śniadaniu zwiedzanie okolicy przez zuchy oraz bieg na orientację „INO” czyli „Ino mi się nie zgub”. Poniedziałkowy obiad to pyszne pierożki, które trzeba było zgubić podczas zajęć gimnastycznych na hali. Między czasie odbyły się warsztaty dla drużynowych. Po kolacji odbyło się drugie świeczkowisko.  Ciężko było być radosnym i wesołym, bo to ostatnia noc biwaku. Ale nie zabrakło również okazji do zabawy , tańców i tym podobnych wygłupów. Śpiewaliśmy wspólnie piosenki harcerskie oraz graliśmy w różne pląsy. Tej nocy złożone zostało przyrzeczenie harcerskie, przyjęliśmy do naszego związku nowych, pełnoprawnych członków. We wtorek rano cały biwak zakończyliśmy Apelem, a następnie porządkowaniem szkoły.  Oczywiście cały biwak  został uznany za jak najbardziej udany, co widać było po zadowolonych buźkach.  Był to biwak inny od wszystkich, ponieważ wzbogacony o harcerzy i zuchy z Tryńczy. Organizatorom pragniemy podziękować za te cudowne i niezapomniane chwile.
Szczególne podziękowania dla:
hm. Stanisława Garbackiego - Komendanta Hufca, hm. Damiana Wyszyńskiego - Skarbnika Hufca, phm. Grzegorza Studenta - z-ca komendanta d/s programu, hm. Edyty Doleckiej, pwd. Agnieszki Bednarz, Eugeni Wikiera, Piotra Pietrychy, Ewy Bystrzyńskiej oraz Maksymiliana Bryła.
Biwak przeszedł do historii, ale myślimy, że wspomnienia i wrażenia zostaną z nami na długo.

MM